Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість Четвер, 28.03.2024


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Психодіагностика » Діагностика уваги

Методика оцінки розподілу і стійкості уваги за допомогою 25-значних одноколірних цифрових таблиць
Ця методика пропонується в якості доповнення до методик, заснованих на використанні кілець Ландольта. Вона дозволяє оперативно і досить швидко в умовах, що забезпечують підвищений інтерес учнів до змісту виконуваних завдань, оцінювати такі показники уваги, як його розподіл і стійкість одночасно. Остання обставина важливо в тому випадку, якщо проводиться психодіагностика підлітків, які надзвичайно рухливі і, як правило, не в стані тривалий час без відволікання уваги виконувати відносно мало цікаві тестові завдання. Варто, правда, мати на увазі, що показники, й виходили за допомогою даної методики, як правило, менш точні, ніж показники , які можна отримати, працюючи з кільцями Ландольта.
Стимульним матеріалом до даної методики служать 5 чорно-білих 25-значних таблиць, представлених на мал. 1 А , Б, В, Г, Д. У клітинах цих таблиць у випадковому порядку розміщені цифри, від 1 до 25.
 
Мал. 1. Матриці до методики оцінки розподілом, і стійкості уваги.
 
Процедура застосування методики наступна. Випробуваний переглядає першу таблицю (мал. 1 А ) і знаходить, вказуючи в ній всі цифри від 1 до 25. Потім те ж саме він робить з усіма іншими таблицями. Враховується швидкість роботи, тобто час, витрачений на пошук всіх цифр у кожній таблиці . Визначається середній час роботи з однією таблицею. Для цього підраховується сума часу, необхідного для всіх п'яти таблиць, яка потім ділиться на 5. У результаті виходить середній показник роботи з однією таблицею. Він і є числовий індекс розподілу уваги дитини.
Для того , щоб з цієї ж методикою оцінити стійкість уваги , необхідно порівняти між собою час, витрачений на перегляд кожної таблиці. Якщо від першої до п'ятої таблиці цей час змінюється незначно і різниця в часі, витраченому на перегляд окремих таблиць, не перевищує 10 сек., то увага вважається стійкою. У протилежному випадку робиться висновок про недостатню стійкість уваги.
 
Література:   
Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. — 4-е изд. — М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2001. — Кн. 3:  Психодиагностика.  Введение  в  научное  психологическое исследование с элементами математической статистики. —  с. 278 Методика оценки распределения и устойчивости внимания с помощью 25-значных одноцветных цифровых таблиц
 
Категорія: Діагностика уваги | Додав: Admin (29.01.2014)
Переглядів: 6358 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: