Психодіагностика » Діагностика сприйняття |
Методика "Упізнай, хто це?"
Матеріали та обладнання: серія картинок, на кожній з яких подані фрагменти деякого малюнка і секундомір.
Процедура дослідження: досліджуваному подають почергово всі фрагменти, починаючи з фрагменту "а". За фрагментом дитині пропонують сказати, що зображено на малюнку. На виконання цього завдання дається 10 сек. Якщо за цей час дитина не зуміла правильно відповісти на поставлене запитання, то за такий же час – 10 сек.- їй показують наступний, більш повний фрагмент "б", і так далі до тих пір, поки дитина, нарешті, не здогадається, що зображено на цьому малюнку. Експериментатор враховує час, затрачений на виконання завдання в цілому, та кількість фрагментів малюнка, які досліджуваний проглянув перед тим, як прийняти остаточне рішення.
Інструкція досліджуваному: "Тобі буде показано частини деякого малюнка, за якими необхідно буде визначити повне зображення, якому ці частини належать. Уважно подивись і за фрагментом визнач цей малюнок. Якщо все зрозуміло, то починаємо!"
Обробка та аналіз результатів
Дослідник за допомогою секундоміра фіксує час, затрачений дитиною на виконання всього завдання. Час роботи оцінюється в балах, які потім слугують основою для висновку про рівень розвитку сприймання дитини.
10 балів – дитина за фрагментом зображення "а" менше 10 сек. зуміла визначити, що на малюнку зображений собака.
7-9 балів – дитина здогадалася, що на даному малюнку зображений собака тільки за фрагментом зображення "б", витративши при цьому від 11 до 20 сек.
4-6 балів – дитина визначила, що це собака тільки за фрагментом "в", витративши на вирішення завдання від 21 до 30 сек.
2-3 бали – дитина здогадалася, що це собака, лише за фрагментом "г", витративши від 30 до 40 сек.
0-1 бал – дитина за час, більше 50 сек., взагалі не здогадалася, що це за тварина, поглянувши всі фрагменти "а", "б", "в".
Висновки про рівень розвитку
10 балів – дуже високий;
8-9 балів – високий;
6-7 балів – середній;
2-3 бали – низький;
0-1 бал – дуже низький.
Література:
Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. — 4-е изд. — М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2001. — Кн. 3: Психодиагностика. Введение в научное психологическое исследование с элементами математической статистики. — с. 68 «Узнай, кто это».
| |
Переглядів: 8321 | Коментарі: 6 | |
Всього коментарів: 0 | |