Психодіагностика » Діагностика сприйняття |
Методика "Які предмети заховано в малюнках?"
Матеріали та обладнання: контурні малюнки : 1,2,3 частини, секундомір.
Процедура дослідження: дитині подають інструкцію і показують малюнок. Час виконання дослідження обмежується 1 хвилиною. Якщо за цей час дитина не впоралася із завданням, її переривають. Якщо дитина виконала завдання менше за 1 хв, то фіксують час, витрачений на виконання завдання. Якщо експериментатор бачить, що дитина починає поспішати й передчасно, не знайшовши всіх предметів, переходить від одного малюнка до іншого, то він повинен зупинити дитину і запропонувати пошукати ще на попередньому малюнку. До наступного малюнка можна переходити лише тоді, коли будуть знайдені всі предмети, зображені на попередньому малюнку. Загальне число всіх предметів, "захованих" на малюнках 1,2,3, складає 14.
Інструкція досліджуваному: "Зараз я покажу тобі контурні малюнки, в яких ніби "ховаються" знайомі тобі предмети. Ти повинен послідовно назвати предмети, силуети яких "заховано" в трьох малюнках. Якщо все зрозуміло, починаємо".
Обробка та аналіз результатів
10 балів – дитина назвала всі 14 предметів, витративши на пошук менше від 20 сек.
8-9 балів – дитина назвала всі 14 предметів, витративши на пошук від 21 до 30 сек.
6-7 балів – дитина назвала всі 14 предметів, витративши на пошук від 31 до 40 сек.
4-5 балів – дитина назвала всі 14 предметів, витративши на пошук від 41 до 50 сек.
2-3 бали – дитина назвала всі 14 предметів, витративши на пошук від 51 до 60 сек.
0-1 бал – за час, більший від 60 сек, дитина не змогла вирішити завдання з пошуку й назви усіх 14 предметів, "захованих" в трьох частинах малюнка.
Висновки про рівень розвитку
10 балів – дуже високий;
8-9 балів – високий;
4-7 балів – середній;
2-3 бали – низький;
0-1 бал – дуже низький.
Література:
Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. — 4-е изд. — М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2001. — Кн. 3: Психодиагностика. Введение в научное психологическое исследование с элементами математической статистики. — с. 70 « Какие предметы спрятаны в рисунках?».
| |
Переглядів: 10711 | Коментарі: 6 | |
Всього коментарів: 0 | |