Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість П`ятниця, 26.04.2024


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Психодіагностика » Діагностика пам'яті

Методика "Оцінка оперативної слухової пам'яті"
Дитині з інтервалом через 1 секунду зачитуються наступні чотири набори слів:
 
I II III IV
місяць килим вилка школа
дерево склянку диван людина
стрибати плисти жартувати спати
жовтий важкий сміливий червоний
лялька книга пальто зошит
сумка яблуко телефон квітка
 
Після прослуховування кожного з наборів слів випробуваному приблизно через 5 сек після закінчення читання набору починають не поспішаючи читати наступний набір з 36 слів з ​​інтервалами в 5 сек між окремими словами:
 
 
У цьому наборі з 36 слів у випадковому порядку розташовуються сприйняті на слух слова з усіх чотирьох прослуханих наборів, зазначених вище римськими цифрами. Для їх кращої ідентифікації вони підкреслені різними способами, причому кожному набору з 6 слів відповідає свій спосіб підкреслення. Так, слова з першого малого набору підкреслені суцільною одинарною рискою, слова з другого набору - суцільною подвійною рискою, слова з третього набору - пунктирною одинарною рискою і, нарешті, слова з четвертого набору - подвійною пунктирною рискою.
Дитина повинна на слух виявити в довгому наборі ті слова, які йому щойно були представлені у відповідному малому наборі, підтверджуючи ідентифікацію знайденого слова виказує «так», а його відсутність - висловом «ні». На пошук кожного слова у великому наборі дитині відводиться 5 сек. Якщо протягом цього часу він не зміг його ідентифікувати, то експериментатор зачитує наступне слово і так далі.
 
Оцінка результатів
Показник оперативної слухової пам'яті визначається як частинка від ділення середнього часу, витраченого на ідентифікацію 6 слів у великому наборі (для цього загальний час роботи дитини над завданням ділиться на 4), і середня кількість допущених при цьому помилок плюс одиниця. Помилками вважаються всі слова, які вказані неправильно, або такі слова, які дитина не змогла за відведений час знайти, тобто пропустила.
 
Зауваження. Ця методика не має стандартизованих показників, тому висновки про рівень розвитку пам'яті дитини на її основі, так само як і на основі аналогічної методики для оцінки зорової оперативної пам'яті, яка була описана раніше, не робляться. Покажемо за цими методиками можна тільки порівнювати у різних дітей і у одних і тих же дітей при їх повторному обстеженні, роблячи висновки про те, як пам'ять однієї дитини відрізняється від пам'яті іншої дитини, або про те, які зміни з часом сталися в пам'яті даної дитини.
 
Література:    
Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. — 4-е изд. — М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2001. — Кн. 3:  Психодиагностика.  Введение  в  научное  психологическое исследование с элементами математической статистики. —  с. 187 «Оценка оперативной слуховой памяти».
 
Категорія: Діагностика пам'яті | Додав: Admin (26.01.2014)
Переглядів: 5847 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: