Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість П`ятниця, 19.04.2024


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Психодіагностика » Діагностика мислення

Методика "Нісенітниці"
За допомогою цієї методики оцінюються елементарні образні уявлення, дитини про навколишній світ і про логічних зв'язках і відносинах, що існують між деякими об'єктами цього світу: тваринами, їх способом життя, природою. За допомогою цієї ж методики визначається вміння дитини міркувати логічно і граматично правильно висловлювати свою думку.
Процедура проведення методики така. Спочатку дитині показують картинку, зображену на мал. 1. У ній є кілька досить безглуздих ситуацій з тваринами. Під час розглядання картинки дитина отримує інструкцію наприклад такого змісту:
«Уважно подивися на цю картинку і скажи, чи всі тут знаходяться на своєму місці і правильно намальовані. Якщо що-небудь тобі здасться не так, не на місці або неправильно намальовані, то вкажи на це і поясни, чому це не так. Далі ти повинен будеш сказати, як насправді повинно бути».
 
Мал. 1. Картинка до методики "Нісенітниці".
 
Примітка. Обидві частини інструкції виконуються послідовно. Спочатку дитина просто називає все нісенітниці і показує їх на картинці, а потім пояснює, як насправді повинно бути.
Час експозиції картинки і виконання завдання обмежено трьома хвилинами. За цей час дитина повинна помітити якомога більше безглуздих ситуацій і пояснити, що не так, чому не так і як насправді має бути.
 
Оцінка результатів
10 балів - така оцінка ставиться дитині в тому випадку, якщо за відведений час (3 хв) вона зауважила всі 7 існуючих на зображенні нісенітниць, встиг добре пояснити, що не так, і, крім того, сказати, як насправді має бути. 
8-9 балів - дитина помітила і відзначила усі наявні нісенітниці, але від однієї до трьох з них не змогла до кінця пояснити або сказати, як насправді повинно бути. 
6-7 балів - дитина помітила і відзначила усі наявні нісенітниці, але три-чотири з них не встигла до кінця пояснити і сказати, як насправді повинно бути. 
4-5 балів - дитина зауважила усі наявні нісенітниці, але 5-7 з них не встигла за відведений час до кінця роз'яснити і сказати, як насправді повинно бути. 
2-3 бали - за час дитина не встигла помітити 1 -4 з 7 наявних на картинці нісенітниць, а до пояснення справа не дійшла. 
0-1 бал - за час дитина встигла виявити менше чотирьох із семи наявних нісенітниць. 
Зауваження. 4 і вище бала в цьому завданні дитина може отримати тільки в тому випадку, якщо за відведений час він повністю виконав першу частину завдання, повну інструкцію, тобто виявила всі 7 нісенітниць, наявних на картинці, але не встигла або назвати їх, або пояснити, як насправді повинно бути.
 
Висновки про рівень розвитку
10 балів - дуже високий.
8-9 балів - високий.
4-7 балів - середній.
2-3 бала - низький.
0-1 бал - дуже низький.
 
Література:  
Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. — 4-е изд. — М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2001. — Кн. 3:  Психодиагностика.  Введение  в  научное  психологическое исследование с элементами математической статистики. —  с. 97 «Нелепицы».
 
Категорія: Діагностика мислення | Додав: Admin (25.01.2014)
Переглядів: 12285 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: