Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість П`ятниця, 19.04.2024


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Психодіагностика » Діагностика мислення

Методика "Кубік Рубіка"
Ця методика призначена для діагностики рівня розвитку наочно-дійового мислення. Користуючись відомим кубіком Рубіка, дитині задають різні за ступенем складності практичні завдання на роботу з ним і пропонують їх вирішити в умовах дефіциту часу.
Нижче наведені описи дев'яти таких завдань, слідом за якими в дужках вказано кількість балів, яку отримує дитина, вирішивши це завдання за 1 хв. Всього на експеримент відводиться 9 хв (по хвилині на завдання).
Зауваження. Переходячи від рішення однієї задачі до іншої, щоразу необхідно змінювати кольору зібраних граней кубіка Рубіка.
 
Завдання 1. На будь-які межі кубіка зібрати стовпець або рядок із трьох квадратів одного кольору (0,3 бала).
Завдання 2. На будь-якій з граней кубіка зібрати два стовпців чи два рядки з квадратів одного і того ж кольору (0,5 бала).
Завдання 3. Зібрати повністю одну грань кубіка з квадратів одного і того ж кольору, тобто повний одноколірний квадрат, що включає в себе 9 малих квадратиків (0,7 бали).
Завдання 4. Зібрати повністю одну грань певного кольору і до неї ще один рядок або один стовпець з трьох малих квадратиків в інші межі кубіка (0,9 бали).
Завдання 5. Зібрати повністю одну грань кубіка і на додаток до неї ще два стовпці або два рядки того ж самого кольору на який-небудь інші межі кубики (1,1 бали).
Завдання 6. Зібрати повністю дві грані кубика одного і того ж кольору (1,3 бала).
Завдання 7. Зібрати повністю дві грані кубика одного і того ж кольору і, крім того, один стовпець або один рядок того ж самого кольору на третій грані кубіка (1,5 бали).
Завдання 8. Зібрати повністю дві грані кубіка і до них ще два рядки або два стовпці такого ж кольору на третій грані кубіка (1,7 бали).
Завдання 9. Зібрати повністю всі три грані кубіка одного і того ж кольору (2,0 бала).
 
Оцінка результатів
Оцінка результатів роботи з цією методикою проводиться таким способом. Якщо число балів, набраних дитиною, дорівнює 10, то його наочно-дійове мислення вважається дуже високо розвиненим.
Якщо в процесі вирішення всіх завдань дитина за відведений час в сумі набрала від 4,8 до 8,0 балів, то його мислення вважається високорозвиненим.
Якщо загальна сума балів, набраних дитиною, опинилася в межах від 1,5 до 3,5 балів, то його наочно-дійове мислення розглядається як середньо розвинене, а сам він - підготовлений до навчання в школі.
Якщо загальна сума балів, набраних дитиною, не перевищила 0,8 бала, то його наочно-дійове мислення вважається слаборозвиненим, а сам він по даному параметру не готовий до навчання в школі.
 
Література:   
Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. — 4-е изд. — М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2001. — Кн. 3:  Психодиагностика.  Введение  в  научное  психологическое исследование с элементами математической статистики. —  с. 208 «Кубик Рубика».
 
Категорія: Діагностика мислення | Додав: Admin (23.01.2014)
Переглядів: 5319 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: