Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість Середа, 24.04.2024


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Психодіагностика » Діагностика мотивації та ціностей

Методика "Ставлення дитини до навчання в школі"
Ставлення дитини до навчання поряд з іншими психологічними ознаками готовності до навчання складає основу для висновку про те, чи готова або не готова дитина вчитися в школі. Навіть якщо все в порядку з його пізнавальними процесами і він вміє взаємодіяти з іншими дітьми і дорослими людьми в спільну діяльність, про дитину не можна сказати, що вона повністю готова до навчання в школі. Відсутність бажання вчитися за наявності двох ознак психологічної готовності - пізнавального і комунікативного - дозволяє принімати дитину до школи за умови, що протягом декількох перших місяців його перебування в школі інтерес до навчання неперервно з'явиться. Мається на увазі бажання здобувати нові знання, корисні вміння і навички, пов'язані з освоєнням шкільної програми.
 
Практика показала, що в даній методиці, яка стосується дітей молодшого шкільного віку, в якій неварто обмежуватися тільки оцінками в 0 балів і в 1 бал, так як, по-перше, тут також зустрічаються складні питання, на один з яких дитина може відповісти правильно, а на другу - неправильно, по-друге, відповіді на пропоновані питання можуть бути частково правильними і частково невірними. Для складних питань, на які дитина відповіла не повністю, і питань, що допускають частково правильну відповідь, рекомендується застосовувати оцінку 0,5 бала.
Правильним і повним, заслуговуючи оцінки в 1 бал, вважається тільки досить розгорнута, цілком переконлива відповідь, що не викликає сумніви з точки зору правильності. Якщо відповідь однобічна і не вичерпна, то вона оцінюється в 0,5 бала. Наприклад, повна відповідь на питання 2 («Навіщо потрібно ходити до школи?") Повинно звучати приблизно так: «Щоб отримувати корисні знання, вміння та навички». Як неповно може бути оцінено таку відповідь: «Вчитися». Неправильним вважається відповідь, в якій немає натяку на придбання корисних знань, умінь чи навичок, наприклад: «Для того, щоб було весело». Якщо після додаткового, навідного питання дитина повністю відповів на поставлене питання, то він отримує 1 бал. Якщо ж дитина по-частинам вже відповіла на це питання і після додаткового питання нічого не змогла до нього додати, то вона отримує 0,5 бала.
 
З урахуванням введеної проміжної оцінки в 0,5 бали потрібно вважати, що повністю готовим до навчання в школі (за результатами дослідження за допомогою даної методики) є та дитина, яка у результаті відповідей на всі питання набрала не менше 8 балів. Не цілком готовим до навчання буде вважатися дитина, що набрала від 5 до 8 балів. Зрештою, не готовим до навчання вважається дитина, яка сума балів склала менше 5.
 
Для відповідей в даній методиці дитині пропонується наступна серія питань:
1. Чи хочеш ти піти до школи?
2. Навіщо потрібно ходити до школи?
3. Чим ти будеш займатися в школі? (Варіант: чим зазвичай займаються в школі?)
4. Що потрібно мати для того, щоб бути готовим йти до школи?
5. Що таке уроки? Що на них робиться?
6. Як потрібно поводитися на уроках в школі?
7. Що таке домашні завдання?
8. Навіщо потрібно виконувати домашні завдання?
9. Чим ти будеш займатися вдома, коли прийдеш зі школи?
10. Що нового з'явиться в твоєму житті, коли ти почнеш вчитися у школі?
 
Правильним вважається така відповідь, яка досить повна і точно відповідає за змістом питання. Для того щоб вважатися готовим до навчання в школі, дитина повинна дати правильні відповіді на абсолютну більшість поставлених йому питань. Якщо отримана відповідь недостатньо повна або не зовсім точна, то запитувач повинен задати дитині додаткові, навідні запитання і тільки в тому випадку, якщо дитина відповість на них, робити остаточний висновок про рівень готовності до навчання. Перш ніж задавати те чи інше питання, обов'язково необхідно переконатися в тому, що дитина правильно зрозуміла поставлене перед нею питання.
Максимальна кількість балів, яку дитина може отримати за цією методикою, дорівнює 10. Вважається, що вона практично психологічно готова йти вчитися до школи, якщо правильні відповіді отримані як мінімум на половину всіх заданих питань.
 
Література:    
Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. — 4-е изд. — М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2001. — Кн. 3:  Психодиагностика.  Введение  в  научное  психологическое исследование с элементами математической статистики. —  с. 171 «Отношение ребенка к обучению в школе».
 
Категорія: Діагностика мотивації та ціностей | Додав: Admin (28.01.2014)
Переглядів: 4939 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Essermono  
0
This is an evil drug given to me without regard to my safety <a href=https://propec.lol>propecia walmart</a> Palmer for assistance with the luciferase imaging; PharmaSeq for animal tagging chips; and K

Ім`я *:
Email *:
Код *: