Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість П`ятниця, 19.04.2024


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Лютий » 15 » Наука пам'яті: як ніколи не забувати імена, номери і все інше?
23:32
Наука пам'яті: як ніколи не забувати імена, номери і все інше?
Як часто ми забуваємо імена людей відразу після того, як вони їх називають? Попутно ми забуваємо номери телефонів, паролі, списки покупок і багато іншого. Ми не впевнені у своїй пам’яті, а тільки сподіваємося, що «вона не підведе». Проте є способи, які допоможуть отримати цю впевненість і перестати потрапляти в незручні ситуації.


Пам’ять необхідна нам щодня: публічні виступи, навчання, наукові дослідження та просто щоденні справи.
Ви вірите, що відмінна пам’ять — це не вроджена здатність, а майстерність, яку можна розвинути? Так воно і є.

Приклавши деякі зусилля, ви можете стати справжнім експертом із запам’ятовування. У вас є можливість запам’ятати абсолютно все.

Чому з’являються проблеми з пам'яттю?
Один з провідних експертів із запам’ятовування, журналіст Джошуа Фоер, всього після року тренувань став національним чемпіоном запам’ятовування. Джошуа вважає, що в сучасному світі проблема пам’яті стає все більш актуальною.

Високі технології (гаджети та програмне забезпечення) роблять світ простіше, але вони також змінюють нас. Вони змінюють людей не тільки культурно, але і когнітивно. Коли нам треба хоч що-небудь запам’ятати, здається, що ми розучилися це робити.

Додаток і інструменти дуже зручні — вони допомагають тримати при собі і швидко знаходити всю інформацію, однак при цьому здатність запам’ятовувати перетворюється зі звичного розумового зусилля в щось чуже і непотрібне.

Є кілька перевірених способів, що допомагають поліпшити пам’ять і перестати забувати прості речі.


Побудувати «Палац у своїй пам’яті».
«Палац Пам’яті» — це спеціальна техніка, яка також відома, як «психічне відображення» або «асоціації».

Візуалізуйте звичні або знайомі місця у вашому житті: свій будинок або робоче місце. Знайдіть п’ять великих елементів у цих приміщеннях і вони стануть для вас своєрідними «файлами» для зберігання спогадів. Наприклад, ви вибрали свій кабінет і відзначаєте для себе п’ять місць:
-офісні двері
-стілець
-стіл
-книжкова шафа
-відро для сміття

Припустимо, вам треба запам’ятати п’ять країн, і ви створюєте асоціації зі своїми «файлами»:
-США — ваші двері розфарбовані в зірки і смуги.
-Австралія — на стільці сидить, похитуючи лапами, кенгуру.
-Китай — на столі стоїть тарілка з рисом і паличками.
-Вірменія — у шафі з’явився хороший коньяк.
-Білорусія — замість сміттєвого відра стоїть відро з картоплею.
Головне — яскраво представити ці образи і придумати те, що буде просто і легко запам’ятовуватися. Коли вам потрібно буде згадати п’ять країн, ви подумки зробите подорож по своєму «палацу пам’яті» і за допомогою образів згадайте все, що потрібно.

Доведено, що дивні або непристойні образи запам’ятовуються краще, так що не соромтеся придумувати щось особливе — ніхто, крім вас, це не почує.


Як запам’ятовувати списки?
Списки також можна запам’ятовувати методом асоціацій. Для цього можна придумати рими до кожної цифри і пов’язувати позиції списку з нею. Ви створюєте своєрідні «кілочки», до яких можна прив’язувати свої спогади.
-клин
-дрова
-парі
-ширше
-мати
-помста
Припустимо, вам треба запам’ятати список покупок:

-Банани. Ви уявляєте клин із бананів, які летять.
-Зубна паста — тюбики зубної пасти, складені в стіл.
-Пральний порошок — в рекламі укладають парі, чи відіпреться брудна річ.
Метод асоціацій відмінно працює, головне — міцно зв’язати свої «кілочки» з пунктами списку і підібрати гарні рими для цифр.

Як бути з текстом, який треба запам’ятовувати дослівно?
Доведено, що найкраще запам’ятовувати текст не по паперу, періодично заглядаючи в нього, а тільки по перших літерах тексту.

Для прикладу візьмемо текст Мартіна Лютера Кінга.

"У мене є мрія, що четверо моїх дітей будуть одного разу жити в країні, де їх будуть судити не за кольором їх шкіри, а за їх характером".

Виписуємо з цитати перші літери слів: Умєм, щчмдборжвк, дїбснзкїш, азїх  Після цього можете починати вчити, дивлячись у шпаргалку з перших букв. Замість того, щоб перечитувати текст в сотий раз, ви будете його згадувати. Чим більше практики, тим краще працює ваша пам’ять.

Інші методи
Стискання кулаків стимулює пам’ять.

Психологія вже давно займається вивченням пам’яті настрою. Це спосіб, при якому для згадування чогось треба випробувати ті ж почуття і повернути собі той же настрій, що був у момент події.

Ще один спосіб — система посилань, заснована на асоціаціях. Наприклад, вам треба запам’ятати кілька об’єктів, не пов’язаних між собою, у певній послідовності: собака, торт, будинок, дощ. Ви уявляєте послідовні зв’язку кожного об’єкта: собака їсть торт, торт заповнює будинок, дощ з будинків.

Використовуйте ці або інші методи для запам’ятовування, і ви зможете стати справжнім Магістром Пам’яті.

У світі існує змагання по пам’яті, і щоб стати Великим Магістром Пам’яті потрібно запам’ятати близько 10 колод карт за одну годину, 100 випадкових цифр і послідовність карт в одній колоді за дві хвилини.

Люди, які стають магістрами, не мають якихось вроджених надздібностей. Вони просто тренували свою пам’ять і застосовували всі ті ж методи, що описані вище: асоціації, візуалізації та нагадування.

У будь-якому випадку, якщо ви хочете розвинути свою пам’ять, потрібно частіше тренувати її і постаратися виключити програми і гаджети для нагадування.

Переглядів: 4916 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.1/23
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: